1359 karatistů se v Hradci Králové postaralo o rekord

Zdroj: Hradecký deník

22.7.2019

/FOTOGALERIE/ Beznadějně vyprodané hotely v Hradci Králové a širokém okolí. Neuvěřitelné nasazení organizátorů, kteří zvládli světový šampionát místo původně plánovaného Tokia. Zápis do knihy rekordů. A jeden ztracený batoh. Takové bylo 13. Mistrovství světa karate SKIF v královéhradecké ČPP Aréně.

Mistrovství světa v karate v Hradci Králové.

Mistrovství světa v karate v Hradci Králové. | Foto: Ondřej Littera

Třídenní mistrovství světa v karate, které v neděli pozdě večer skončilo v hradecké ČPP Aréně, mělo velkou ambici: vytvořit rekord v počtu společně cvičících karatistů současně na jedné ploše. A podařilo se! V kotli zimního stadionu se v sobotu odpoledne při společné sestavě sešlo 1359 karatistů, kteří se za mohutné podpory zhruba stejného počtu přihlížejících diváků postaralo o počin hodný zápisu do knihy rekordů. „Nemám informaci o tom, že by se někdo o totéž pokusil před námi,“ řekl šéf šampionátu Kamil Guzek. „Jsme první!“ Radost Kamila Guzka a všech organizátorů je na místě: zvládli uspořádat své historicky první mistrovství světa v karate pro téměř dva tisíce soutěžících z padesáti zemí – v Hradci Králové místo původně plánovaného japonského Tokia, které kvůli nedostatku kapacit pořadatelství odmítlo.

Však si také stotisícový Hradec Králové tak trochu sáhl na dno. Najít volný hotel během uplynulého víkendu bylo naprosto nemožné. „Máme plno,“ hlásily hotely a penziony nejen v Hradci Králové, ale i v řadě míst v širokém okolí.

A vyznamenali se i Hradečáci. To když jeden ze zahraničních účastníků mistrovství zapomněl v městském autobuse batoh se všemi svými cennostmi, doklady a penězi. Poté, co se nešťastný muž obrátil na Městskou policii, začala rychlá akce: komunikace mezi Městskou policií a dispečinkem Dopravního podniku přinesla během několika minut hmatatelný výsledek.

Batoh se vrátil do rukou svého majitele. A že byl dojatý a šťastný, není potřeba dodávat.